Jučer je u Zagrebu primljeno u članstvo Saveza gorskih vodiča Hrvatske četvero članova Planinarskog društva Karlovac: Gordana Škrtić, Ivan Grčić, Zlatko Balaš i Mladen Kuka. Veliko je to priznanje za karlovačke planinare jer je SGVH prva i jedina strukovna vodička udruga u Hrvatskoj, a članom se postaje odlukom UO SGVH, na temelju postignutih planinarskih rezultata, a daljnje školovanje i usavršavanje odvija se u suradnji sa Kineziološkim fakultetom u Zagrebu. Savez ima i međunarodne licence i dopusnice za svoje djelovanje od kojih je najznačajnije članstvo u UIMLA ( Union of international mountain leader associations). Od ranije je u ovu prestižnu organizaciju učlanjeno 3 karlovčana od kojih je poznati karlovački planinar i alpinist Vlado Furač i predsjednik tehničke komisije ove renomirane organizacije.