Uvodnim predavanjem o povijesti planinarstva i planinarskoj organizaciji koje je održao voditelj škole i predsjednik Planinarskog društva Karlovac Mladen Kuka započela je sa radom 9. Karlovačka planinarska škola u organizaciji PD Karlovac. U školu se je prijavilo 24 polaznika, a još nekoliko potencijalnih planinara najavilo je svoje sudjelovanje.

Terenski dio započeo je obilaskom Seljanove šetnice, planinarske staze koju je osmislio CEIK „Braća Seljan“ a koja se proteže na trasi: kuća Seljanovih na Gazi, obalom Kupe, crkva Snježne Gospe, stari grad Dubovac, Borlin, Tičarnica i završava na vili Anzić. Na vili Anzić održana je vježba i predavanje o planinarskoj opremi, opasnostima u planinama i upotrebi čvorova u planinarstvu , nakon čega su prikazana i dva nastavna filma sa ekspedicija u Australiju i Južnu Ameriku koje su organizirali članovi PD Karlovca i CEIK-a „Braća Seljan“. Škola nastavlja sa radom u petak 4. travnja u 19 sati i 30 minuta predavanjem o postanku planina, a u nedjelju je planiran tradicionalni uspon na Zarin kraj Brinja.

9. planinarska škola PD Karlovac

9. planinarska škola PD Karlovac - 9. planinarska škola PD Karlovac