Planinarsko društvo Karlovac organizira 6. travnja tradicionalni izlet na Zarin (828 m) najviši vrh Škamnice pored Brinja. PD Karlovac i PD Škamnica - Brinje potpisnici su povelje o suradnji i bratimljenju  2012. god.

Na put se ide u nedjelju, 6. travnja 2014., okupljalište je Korzo (kod fontane) 6. travnja u 8 sati ujutro. Prijaviti se možete na 098 167 1186 (IVAN  GRČIĆ) ili u petak 4. travnja. 2014. od 19 sati i 30 minuta na vili Anzić na sastanku Društva.

Oprema koju treba ponijeti je standardna planinarska u skladu s prognozom vremena, očekuje vas lagana tura u trajanju uspona 2h i silaska 1.30h, a put vodi Mladen Kuka, predsjednik PD Karlovac.

Itinerer: Okupljanje u Brinju oko 9h. Od 9 – 10 h vrijeme za osvježenje i osobne potrebe, te posjet i razgled gradske kapele sv. Trojstva na gradu Sokolcu na brežuljku u središtu Brinja. Početak pohoda u 10h na zbornom mjestu ispod Sokolca. Kratko hodanje asfaltnom cestom i zatim od ulaza u šumu oko 1.30h do vrha. Dodatna mogućnost je odlazak do vidikovca Kozjaka 10min. od vrha s pogledom na jug. Povratak 1.30h do središta Brinja, kamo se dolazak predviđa od 14 - 15h uz mogućnost posjeta zavičajnom muzeju općine Brinje. U blizini na Maloj Placi se tada održava planinarska veselica uz živu glazbu, te kotao čuvenog brinjskog fažola s mesom.

Izlet na Zarin

Izlet na Zarin - Izlet na Zarin