Članovi Planinarskog društva Karlovac nastavili su  seriju kvalitetnih visokogorskih uspona u inozemstvu. Cilj jučerašnjeg uspona bio je Krn 2244 m visoki vrh u Slovenskim Julijskim Alpama koji je uspješno i realiziran. "Laka konjica" PD Karlovca koju je predvodio Mladen Kuka brojala je 23 planinara i svih dvadeset troje se je  unatoč hladnom i vjetrovitom vremenu i povremenoj susnježici uspelo na vrh Krna. “Posebno sam ponosan na činjenicu da su svi učesnici uspona bili polaznici prošle i pretprošle planinarske škole koje sam vodio u PD Karlovac a što je dokaz jednog sistematičnog i kvalitetnog rada u ovom društvu i znak da u Karlovcu stasa jedna sjajna generacija karlovačkih planinara. Uspon smo posvetili i izveli u čast povratka hrvatskih generala  i Dana sjećanja na Vukovar i na taj način se kao planinari uključili u proslave ovih velikih i slavnih  događaja za Hrvatsku.” – rekao je vođa puta I uspona Mladen Kuka, predsjednik PSGK.

Vrh Krna

Uspon na Krn