Ovoga vikenda održana je svečana podjela diploma uspješnim polaznicima 8. Karlovačke planinarske škole. Škola se je sastojala od teoretskih predavanja i praktičnih vježbi. U teoretskom djelu škole tečajci su obrađivali sljedeće teme iz područja planinarstva : Povijest planinarstva u Hrvatskoj i Svijetu, Planinarska oprema, Opasnosti u planinama, Osnove speleologije i alpinizma, Meterologija, Prehrana u planinama, Higijena u planinama, Orijentacija, Ekspedicionizam. Praktični dio škole održan je na sljedećim terenima : Zarin, Staro Brinje, Štirovača, Pećina Samograd,Kanjon Slapnice-Zidane pećine, Klek, Okić, Japetić, Petrova gora, Vodice Žumberak - Jama Jazovka-Pliješ-Ječmište.

Školu su zajednički odrganizirali Planinarsko društvo Karlovac i Planinarsko društvo Škamnica iz Brinja, inače dva prijateljska društva koja su i potpisnici Povelje o suradnji i bratimljenju. Voditelj škole bio je Instruktor planinarstva i speleologije HPS-a i FFK-a Mladen Kuka predsjednik PD Karlovca a njegov zamjenik bio je Vodič HPS-a i predsjednik PD Škamnica Gojko Crnković. Škola je verificirana od strane Hrvatskog planinarskog saveza.

Dodjela osme škole

Dodjela diploma