U Karlovcu je od 30. 11. do 14.12. 2013. održan tečaj za voditelje nordijskog hodanja. Organizatori tečaja na kojem je sudjelovalo 30-ak polaznika bili su Turistička zajednica karlovačke županije i klub nordijskog hodanja "Zona srca" iz Zagreba, a voditeljica tečaja Silvija Zoković prof. kineziologije.

Nordijsko hodanje je vrsta rekreacijskog športa , pri kojem se hodanje podržava upotrebom dvaju štapova koji se koriste u ritmu koraka. Za vrijeme hodanja u funkciji je čak 90% mišića, a potrošnja kalorija je od 40-60% veća nego kod običnog hodanja. Ova sve popularnija športska disciplina sve je popularnija i u Hrvatskoj te se preporuča  osobama koje imaju kardiovaskularne probleme, kao i osobama koje imaju problema sa kralježnicom.

Na završenom tečaju sudjelovali su i članovi Planinarskog društva Karlovac koji planiraju i osnivanje sekcije za nordijsko hodanje unutar svojeg društva. Prijave se vrše petkom od 19 i 30 na vili Anzić za vrijeme društvenih sastanaka.

Nordijsko hodanje